Tub de refrigeració per immersió
video
Tub de refrigeració per immersió

Tub de refrigeració per immersió

Immersion Cooling Pipe és una solució de tubs d'acer inoxidable de precisió dissenyada per a sistemes de refrigeració líquida-d'immersió directa i d'alt rendiment-en centres de dades d'IA, unitats CDU i gestió tèrmica d'emmagatzematge d'energia. Disponible en els graus 304 i 316L amb rugositat superficial interna fins a Ra Menor o igual a 0,4 μm, aquest component compleix les normes ASTM A312 i JIS G3459, amb el suport de la fabricació certificada ISO 9001:2015 i ISO 3834.
[ISO 9001:2015] [ISO 3834] [CE] [RoHS] [11+ anys] · [12.000 tones/any] · [20+ països] · [600+ projectes]
[Obteniu un pressupost]: l'enginyer del fabricant respon en 24 hores

Introducció al producte

Risc de fuites en sistemes de refrigeració per immersió

 

La refrigeració per immersió fa circular el refrigerant basat en dielèctric o glicol- directament pel maquinari del servidor. Un únic defecte de soldadura crea un camí perquè el refrigerant arribi a l'electrònica sensible.

  • Risc: les micro-fuites de soldadura sota el cicle tèrmic causen pèrdues de refrigerant i l'aturada del servidor - els costos de substitució superen els 50.000 USD per bastidor durant el temps d'inactivitat
  • Causa principal: la soldadura TIG manual produeix una penetració inconsistent; els processadors externs no tenen protecció d'atmosfera controlada
  • Impacte: la re-qualificació del sistema triga entre 3 i 6 mesos i retarda la posada en servei del centre de dades

 

Inconsistència dimensional entre lots

 

L'adquisició de tubs de diversos-proveïdors introdueix una deriva de tolerància que trenca les connexions del col·lector durant el muntatge.

  • Risc: la desviació del diàmetre exterior de ±0,15 mm impedeix l'ajustament correcte - La reelaboració de camp afegeix 4-6 hores per bastidor
  • Causa principal: els proveïdors sense-formació i inspecció interna no poden mantenir la geometria del lot-a-el lot
  • Impacte: els equips d'instal·lació rebutgen fins a un 8% dels tubs rebuts, forçant les comandes d'emergència-a un preu superior.

 

Contaminació superficial en bucles de refrigerant

 

La rugositat de la superfície interna atrapa partícules que acceleren el desgast de la bomba i degraden el rendiment tèrmic del refrigerant.

  • Risc: les superfícies Ra > 0,8 μm acumulen runes; L'eficiència de transferència de calor cau un 12-15% en 18 mesos
  • Causa principal: la falta de passos de decapat i passivació deixen capes d'escala i òxid a l'interior del tub
  • Impacte: els cicles de substitució del refrigerant s'escurcen de 36 mesos a 12 mesos, augmentant els costos operatius un 23%

Si us enfronteu a aquests reptes, la canonada de refrigeració d'immersió està dissenyada per eliminar cada mode de fallada mitjançant processos controlats de material, soldadura i superfície.

 

Diferenciació bàsica vs convencional de la indústria

 

 

Dimensió Aquest producte Indústria convencional Valor diferencial
Rugositat de la superfície interna Ra Menor o igual a 0,4 μm (polit + passivat) Ra 0,8–1,6 μm (-enrotllat) Trajecte de flux un 50-75% més suau; acumulació de partícules reduïda en un 60%
Procés de soldadura Controlat ISO 3834 + soldadura orbital TIG manual sense control d'atmosfera penetració constant de la soldadura; risc de fuites reduït en un ordre de magnitud
Prova de fuites Prova de pressió d'inspecció al 100 % - + detecció de fuites d'heli opcional Proves basades{0}}mostra (5-10%) Cada tub verificat abans de l'enviament; Sorpreses de fuites de camp zero
Tolerància dimensional ±0,05 mm en el gruix exterior i la paret ±0,15 mm típic Encaix directe en col·lectors; S'ha eliminat la reelaboració de la instal·lació
Graus materials 304 / 316L amb informes de proves de molí certificats Fonts mixtes o no-certificades Traçabilitat total de la composició segons ASTM A312 / JIS G3459
Coherència de lot-a-lot Verificació de l'espectròmetre per lot d'entrada Només inspecció visual Rendiment constant en el 100% dels lots lliurats
Cost total de 5 anys Baixa - sense retreballs, sense substitució del refrigerant, sense temps d'inactivitat Correccions de camps - més altes, re-ordres, pèrdua d'eficiència Cost total estimat un 30% més baix en 5 anys

 

Procés de fabricació

 

Sealing Requirements For Threaded Stainless Steel Pipes

  • Verificació de matèries primeres → anàlisi química de l'espectròmetre segons ASTM A751 → [equip d'inspecció de materials] → [confirmació de grau + nombre de calor]
  • Formació de tubs d'alta-precisió → mesura dimensional a ±0,05 mm → [màquina de conformació de precisió]
  • Soldadura controlada (TIG orbital) → Certificació ISO 3834 → penetració de la soldadura verificada segons ISO 5817
  • Tractament de la superfície interna → polit, decapat, passivació a Ra Menor o igual a 0,4 μm → [línia de poliment]
  • Prova de fuites → prova de pressió del 100%; opció d'heli per especificació del client → [equip de prova de fuites]
  • Embalatge net → segellat anti-contaminació per a la integració directa del sistema

Components bàsics

 

 

  • Material base: acer inoxidable 316L / 304 - informes de proves de molí certificats per ASTM A312|font europea del molí
  • Equips de soldadura: capçals de soldadura orbitals amb blindatge d'argó (99,99% de puresa) - garanteix una profunditat de penetració constant
  • Tractament de superfícies: la línia de decapat i passivació en diverses-etapes - elimina l'escala i restaura la capa d'òxid de crom

 

Inspecció de qualitat

 
  • Inspecció entrant → composició química segons ASTM A751 → coincidència de grau i nombre de calor
  • -Inspecció en procés → mesura dimensional a ±0,05 mm → OD, gruix de paret, longitud verificada
  • Inspecció de soldadura → assaig visual + penetrant segons ISO 5817 → nivell d'acceptació B
  • Prova de fuites del 100% → prova de pressió a 1,5 × pressió de treball → fuites permeses zero

Taxa de defecte: inferior o igual al 0,3%. Inspecció de tercers-: SGS / TÜV / BV disponible a petició.

 

Indústries d'aplicació

 
Indústria Aplicació típica Especificació recomanada Entorn de funcionament
Centres de dades d'IA Tancs de refrigeració per immersió del servidor i connexions CDU 316L, Ra Menor o igual a 0,4 μm Refrigerant dielèctric o glicol, funcionament continu
Emmagatzematge d'energia Col·lectors de gestió tèrmica de la bateria 304 o 316L, paret de 0,5–1,5 mm Aigua pura o bucles d'aigua desionitzada
Informàtica-alt rendiment Bastidors de servidors i intercanviadors de calor refrigerats per líquid- 316L, corbes personalitzades Barreja de glicol-aigua, cicle de treball 24/7
Gestió tèrmica industrial Sistemes CDU i circuits de refrigeració del procés 316L, prova-de pressió Químiques agressives del refrigerant

 

Preguntes freqüents

 

Quin és el termini d'execució per a la canonada de refrigeració d'immersió estàndard?

+

-

El tub estàndard 304/316L s'envia en 7-15 dies hàbils a partir de la confirmació de la comanda. Per a conjunts personalitzats-doblats o col·lectors, el termini de lliurament s'estén entre 15 i 25 dies laborables segons la complexitat. La producció accelerada per a projectes urgents està disponible amb una coordinació de lliurament - un 30% més ràpida confirmada en les 24 hores següents a la vostra consulta.

Com es fan les proves de fuites abans de l'enviament?

+

-

Cada tub es sotmet a una prova de pressió hidrostàtica del 100% a 1,5 vegades la pressió de treball segons ASTM A999. Per a aplicacions d'alta-criticitat, la detecció opcional de fuites d'heli aconsegueix una sensibilitat d'1 × 10⁻⁹ mbar·L/s. Tots dos mètodes segueixen procediments documentats segons la gestió de la qualitat ISO 9001:2015.

Quina rugositat superficial podeu garantir per a la refrigeració per immersió?

+

-

La rugositat de la superfície interna es controla a Ra Menor o igual a 0,4 μm com l'especificació estàndard, mesurada per ISO 4287 mitjançant perfilometria de contacte. Per a aplicacions ultra-netes, es pot aconseguir Ra inferior o igual a 0,2 μm mitjançant un electropolit estès. Això redueix l'acumulació de partícules i manté una circulació estable del refrigerant durant un funcionament prolongat.

Els materials 304 i 316L estan certificats segons els estàndards internacionals?

+

-

Sí. Tots els lots de material inclouen informes de proves de molí verificats segons ASTM A312 i JIS G3459. Cada lot se sotmet a l'anàlisi de la composició química de l'espectròmetre i a la verificació de propietats mecàniques. Els documents de certificació del material es proporcionen amb cada enviament per a una traçabilitat total.

Pot proporcionar documentació de qualitat completa per a les auditories de proveïdors?

+

-

Sí. La documentació inclou certificats ISO 9001:2015 i ISO 3834, informes de proves de molí de materials, registres d'inspecció dimensional, informes d'inspecció de soldadura i certificats de prova de pressió. La inspecció de tercers-per part de SGS, TÜV o BV es pot organitzar abans de l'enviament.

 

 

 

 

 

Etiquetes populars: canonada de refrigeració d'immersió, fabricants de tubs de refrigeració d'immersió de la Xina, proveïdors, fàbrica

Potser també t'agrada

(0/10)

clearall