316 canonada de refrigeració líquida roscada vs juntes soldades: 6 comparacions de velocitat de fuites
Tub de refrigeració líquida d'acer inoxidable: dissenyat per a la fiabilitat del centre de dades d'IA

Tub de refrigeració líquida d'acer inoxidableés un -component d'acer inoxidable 304/316L fabricat amb precisió-creat per a la refrigeració de centres de dades d'IA, sistemes CDU i gestió tèrmica d'emmagatzematge d'energia. Dissenyat per a la rugositat de la superfície interna Ra Menor o igual a 0,4 μm amb soldadura orbital certificada ISO 3834 i inspecció de fuites al 100% abans de l'enviament. Fabricat segons ASTM A312 i JIS G3459.
[ISO9001] [ISO14001] [ISO45001] [ISO3834] [CE] [RoHS]
11+ Anys · 12.000 tones/any · 20+ Països · 600+ Projectes
[Obteniu un pressupost] - L'enginyer del fabricant respon en 24 hores
Error d'arrencada en fredSistemes de refrigeració líquida
Risc:S'han detectat micro-fuites de juntes de soldadura durant les proves de funcionament-a llarg termini, força el desmuntatge complet del sistema, retardant el desplegament del servidor entre 6 i 8 setmanes
Causa arrel:La penetració inconsistent de la soldadura de la soldadura TIG manual crea punts febles que fallen sota el cicle tèrmic
Impacte:Cada hora d'inactivitat del clúster d'IA costa aproximadament 300.000 dòlars en ingressos informàtics perduts - una sola filtració pot esborrar tot el vostre marge trimestral
Risc:La deriva dimensional de lot-a-lot (diàmetre exterior ± 0,3 mm en comparació amb les especificacions) provoca un treball de camp del 15-20% dels tubs instal·lats
Causa arrel:Els proveïdors sense-control intern de conformació i soldadura perden tolerància mitjançant passos subcontractats
Impacte:Els equips d'instal·lació s'aturen a la meitat del-projecte per re{-tallar i re-ajustar - els vostres resguards de data-en directe, i el pressupost del vostre projecte absorbeix la reelaboració
Si us enfronteu a aquests reptes, el tub de refrigeració líquida d'acer inoxidable va ser dissenyat per eliminar-los.

L'avantatge crític: nivell de neteja de-semiconductors
Per què aquest producte supera els tubs industrials convencionals per a la refrigeració líquida:La qualitat de la superfície interna regula directament la neteja del refrigerant, l'eficiència del flux i l'estabilitat del sistema{0}}a llarg termini. El tub convencional deixa una paret interna rugosa (Ra 0,8-1,6 μm) on s'acumulen partícules, degraden el refrigerant i obstrueixen els microcanals a les plaques fredes.
| Dimensió | Aquest producte | Indústria convencional | Valor diferencial |
| Rugositat interna | Ra Menor o igual a 0,4 μm | Ra 0,8-1,6 μm | Un 60% menys de llocs d'acumulació de partícules significa intervals de canvi de refrigerant 3 vegades més llargs |
| consistència de soldadura | Soldadura orbital, certificada ISO 3834 | TIG manual, depenent de l'operador- | La penetració de soldadura automatitzada elimina la variància d'error humà del - 100% d'unions repetibles |
| Verificació de fuites | Prova de fuites d'heli al 100% abans de l'enviament | Mostreig estadístic (10-20%) | Cada tub verificat - no 1 de cada 5. Cap fuites no detectades arriben al vostre lloc |
| Tolerància dimensional | ± 0,05 mm a l'OD | ±0,3 mm típic | Els tubs s'acoblen amb els connectors CDU al primer ajust - sense cap reelaboració de camp |
| Coherència del lot | -Format a casa→soldar→acabar | Passos subcontractats, 2-3 venedors | La cadena de responsabilitat única elimina el joc de culpa de "qui té la culpa". |
| Certificació de material | 100% espectròmetre-verificat per lot | Només certificat de molí,-marcat | Química verificada per a cada lot, no només per a la primera bobina |
| TCO de 5 anys | 1,00 $ per metre instal·lat | 1,15 dòlars per metre instal·lat | Cost total un 13% més baix - menys hores de treball, menys canvis de refrigerant, menys trucades de servei |

Procés de fabricació
- Verificació de matèries primeres → Anàlisi química de l'espectròmetre segons ASTM A312 → Rebutja les bobines fora de grau- abans de la producció
- Formació de tubs d'alta-precisió → Maquinària de conformació controlada per CNC-Tolerància de OD ±0,05 mm verificada segons JIS G3459
- Soldadura orbital → Equips de soldadura orbital automatitzats → Certificat ISO 3834, blindatge d'argó 99,99% de puresa
- Tractament de la superfície interna → Línia de polit, decapat, passivació → Ra Menor o igual a 0,4 μm verificat pel perfilòmetre ISO 4287
- Formació i muntatge personalitzats → Plegat CNC, fabricació de col·lectors → Per dibuix del client, toleràncies ± 0,1 mm
- Prova de fuites al 100% → Detector de fuites de l'espectròmetre de masses d'heli → Sensibilitat 1×10⁻⁹ mbar·L/s
- Embalatge net → Embolcall anticorrosió + caixes d'exportació segellades → A punt per a la integració directa a l'arribada
Components bàsics
Capçal de soldadura orbital:El blindatge d'argó d'Orbitalum o de cambra - tancada-igual elimina l'oxidació, la causa més comuna de corrosió de la soldadura
matrius de formació:Precisió dimensional rectificada a ±0,02 mm -, per això els nostres tubs quadrats mantenen cantonades de 90 graus sense molla-enrere
Sistema de prova de fuites:L'espectròmetre de masses d'heli Pfeiffer - detecta fuites a 1×10⁻⁹ mbar·L/s, dos ordres de magnitud més enllà de la prova de bombolles
Inspecció de qualitat
- Inspecció entrant → Espectròmetre + revisió del certificat de material segons ASTM A312 → Rebutja el lot si hi ha algun element fora de les especificacions
- -Inspecció en procés → Mesura de dimensions segons JIS G3459 → Control dimensional a cada etapa de conformació
- Inspecció de soldadura → Prova visual + penetrant segons ISO 3834 → Geometria del cordó de soldadura verificada per a una penetració total
- Verificació de la superfície interna → Mesura de la rugositat ISO 4287 → Ra Inferior o igual a 0,4 μm confirmat abans de la passivació
- Prova final de fuites → Espectròmetre de masses 100% d'heli → Cada tub verificat individualment
- Aprovació d'enviament → Documents de lot + MTR + informes d'inspecció → Cadena de traçabilitat completa
- Taxa de defecte: inferior o igual al 0,3%. Inspecció de tercers-: SGS, TÜV o BV disponible a petició.
Especificacions tècniques
| Categoria | Paràmetre | Valor | Estàndard |
| Dimensional | Mida del tub quadrat | 10×10 mm a 80×80 mm | Personalitzat |
| Gruix de paret | 0,5-3,0 mm | ||
| Longitud | Fins a 6000 mm | ||
| Diàmetre exterior (rodony) | Per dibuix, ±0,05 mm | JIS G3459 | |
| Química | Carboni (316L) | Menor o igual al 0,030% | ASTM A312 |
| Molibdè (316L) | 2.00–3.00% | ||
| Crom (316L) | 16.00–18.00% | ||
| Mecànica | Resistència a la tracció (316L) | Major o igual a 485 MPa | |
| Límit de rendiment (316L) | Superior o igual a 170 MPa | ||
| Superfície | Rugositat interna | Ra Menor o igual a 0,4 μm | ISO 4287 |
| Taxa de fuites | Prova de fuites d'heli | Menor o igual a 1×10⁻⁹ mbar·L/s | Especificació personalitzada |
Per què316L per refrigeració líquida:El contingut de 2,0-3,0% de molibdè proporciona una resistència a les picades en entorns de clorur - crític quan els refrigerants basats en glicol-es descomponen i alliberen clorurs amb el pas del temps. El carboni inferior o igual al 0,030% evita la sensibilització durant la soldadura, de manera que la zona afectada per la calor conserva la seva resistència a la corrosió.
Capacitat de personalització
- Tubs quadrats:10×10 mm a 80×80 mm (toleràncies personalitzades disponibles)
- Gruix de la paret:0,5-3,0 mm
- Tubs doblegats:Ràdios personalitzats per dibuix, controlat per CNC-
- Colectors i conjunts:Components de refrigeració líquida integrats
- Acabat superficial:Polit, decapat o passivat per aplicació
Procés de personalització
Confirmació de requisits → 2. Disseny de la solució (revisió del dibuix en 48 h) → 3. Prototip (7-10 dies) → 4. Producció en sèrie → 5. QC i lliurament
Aplicacions a la infraestructura de refrigeració
| Indústria | Aplicació típica | Especificació recomanada | Entorn de funcionament |
| Centres de dades d'IA | Distribució de refrigeració líquida en rack de servidors | 316L, 12×12 mm, paret d'1,0 mm | Refrigerant d'aigua-glicol, funcionament 24/7 |
| Sistemes CDU | Col·lectors de la unitat de distribució de refrigerant | 316L, 20×20 mm, paret d'1,5 mm | Alt cabal, cicle de pressió |
| Refrigeració per immersió | Tanc-per-escalfar-la circulació de l'intercanviador | 316L, 80×80 mm, paret de 3,0 mm | Fluid dielèctric, immersió-a llarg termini |
| Emmagatzematge d'energia | Bucles de gestió tèrmica de la bateria | 304, 10×10 mm, paret de 0,8 mm | Refrigerant d'aigua pura/aigua desionitzada |
| Intercanvi de calor industrial | Circuits de refrigeració del procés | 316L, 40×40 mm, paret de 2,0 mm | Química agressiva del refrigerant |
Casos de clients
- OEM del servidor AI· Taiwan · 3.200 m · 6-mesos de subministrament · La variació de la OD de lot-a-lot es manté a ±0,05 mm en 47 lots - zero reelaboració d'instal·lació
- Fabricant CDU· Alemanya · 850 unitats · Programa de 4-mesos · Prova de fuites d'heli del 100% aprovada a cada col·lector: zero fugues de camp després de 14 mesos de servei
- Operador del centre de dades· Singapur · 12.000 m · 9-mesos de llançament · Ra intern de 0,4 μm mantingut en verificació SGS independent - recompte de partícules de refrigerant estable durant 18 mesos sense actualització de filtració
Veu del client
- "La preocupació més gran no és la qualitat de la mostra, sinó si cada lot pot mantenir el mateix estàndard". - Director d'adquisicions, AI Server OEM
- "El proveïdor més barat no sempre és l'opció més rendible-. Ens preocupem més pel cost total del projecte". - Responsable d'enginyeria, fabricant de CDU
- "Un petit problema de fuites en la refrigeració líquida pot crear una fallada molt cara". - Responsable tèrmic, operador del centre de dades
Preguntes freqüents
P1: Quina és la rugositat de la superfície interna i per què importa el refredament líquid?
R: La rugositat interna es manté a Ra Menor o igual a 0,4 μm, verificada per ISO 4287 amb un perfilòmetre Mahr MarSurf. Les superfícies rugoses per sobre de Ra 0,8 μm creen micro-cavitats on les partícules s'assenten, degraden el refrigerant i, finalment, obstrueixen els microcanals de les plaques fredes. A Ra 0,4 μm, l'acumulació de partícules cau aproximadament un 60%, ampliant els intervals de canvi de refrigerant de 12 a 36 mesos a les aplicacions de servidor d'IA.
P2: Com es garanteix el rendiment-sense fuites a les juntes soldades?
R: Apliquem soldadura orbital sota la certificació ISO 3834 - el capçal de soldadura gira automàticament a velocitat i corrent controlats, eliminant la variació d'error humà del TIG manual. A continuació, cada tub se sotmet a proves de fuites de l'espectròmetre de masses d'heli al 100% amb una sensibilitat de 1 × 10⁻⁹ mbar·L/s, que detecta fuites dos ordres de magnitud més petites que les proves de bombolles. No s'utilitza el mostreig estadístic - es verifica cada unitat.
P3: Quina és la coherència dimensional-a-lot?
R: La tolerància del diàmetre exterior es manté a ± 0,05 mm (JIS G3459), verificada a cada etapa de conformació amb mesura controlada per CNC-. Com que la conformació, la soldadura i l'acabat es produeixen a l'-casa sota una cadena de responsabilitat, s'elimina la deriva de lot-a-. Un OEM de servidor d'IA de Taiwan va mesurar una variació de ±0,05 mm en 47 lots seqüencials.
P4: Quin és el termini de lliurament típic per a comandes estàndard i personalitzades?
R: Els tubs estàndard s'envien en 15-20 dies. Tubs i col·lectors doblegats personalitzats: 25-35 dies inclosa la revisió del dibuix i la creació de prototips. Amb una capacitat anual de 12.000 tones i un gran inventari, tenim tres línies de producció paral·leles: la vostra comanda no espera que finalitzi la d'un altre client.
Aportacions clau
- Rugositat interna Ra Menor o igual a 0,4 μm (ISO 4287) - 3x intervals de canvi de refrigerant més llargs
- 100% de fuites d'heli provades per tub - zero fuites no detectades arriben al vostre lloc
- consistència dimensional de ±0,05 mm (JIS G3459) - primera instal·lació-ajustada, sense reelaboració
- ISO 3834 soldadura orbital - qualitat de soldadura repetible, sense variació de l'operador
- 12.000 tones/any de capacitat - 3 línies paral·leles, la vostra comanda no fa cua
-Servei postvenda
- Garantia:24 mesos des de la data d'enviament
- Resposta tècnica:en 24 hores (WhatsApp/Correu electrònic)
- Assistència al-lloc:en 72 hores (nacional), assistència remota a tot el món
- Documentació:MTR, informes d'inspecció i certificats de material amb cada lot - traçabilitat completa per al vostre fitxer de compliment
Logística i lliurament
- Capacitat anual:12.000 tones - de canonada suficient per envoltar tres vegades el campus d'un centre de dades
- Termini de lliurament estàndard:15-20 dies
- Temps de lliurament accelerat:10-12 dies (disponible per a projectes urgents)
- Temps de lliurament personalitzat:25-35 dies incloent prototips
- Embalatge:Els tubs de -embolcall anticorrosió + exportació segellat-caixes de fusta de grau - arriben preparats per a la integració directa
- Política de mostra:Mostres gratuïtes disponibles, lliurament de 7 a 10 dies
Sol·licita un pressupost
Requisits del producte (especificacions, quantitat, aplicació)
Formulari ràpid de RFQ - resposta d'enginyeria en 24 hores
Contacte instantani de WhatsApp - discussió tècnica en temps real-
Consulta tècnica reserva - videotrucada amb els nostres enginyers
Descàrrega de recursos - fitxers CAD (STEP/IGES), fitxa tècnica
Sol·licitud de mostra - 7-10 dies a la vostra porta
Compromís de resposta:Un enginyer del fabricant respon en un termini de 24 hores - no un representant de vendes, un enginyer que pot parlar dels vostres requisits de soldadura i química del refrigerant.
Els espais de producció actuals del tercer trimestre s'estan assignant a projectes d'infraestructura d'IA actius. Envieu les vostres especificacions per confirmar la capacitat de la vostra línia de temps.






